feminist.org•forum s dušom
Osjećate li se ponekad pomalo drugačije od svojih vršnjaka?Volite li ples?Ili možda glazbu?Pišete li priče i pjesmice kao iz šale?Volite li,bolje rečeno,umjetnost?Onda je ovo pravo mjestašce za vas.Naš maleni,ali topli forum sadržava razne diskusije o umjetnosti,bilo kakvoj vrsti.
Imamo i biblioteku i kino,radionice,denvnike i RPG.
Imamo i sjajnu ekipu s kojom se uvijek možete dobro zabaviti te uklopiti.
No,osim toga,mi smo i feministički forum.Kada skupimo dosta članova,postati ćemo partner stranici za prava žena.Pomognite nam u tome,jer vašom registracijom bliže smo svome cilju.Hvala vam.

https://feminist.forumcroatian.com
https://feminist.forumcroatian.com
feminist.org•forum s dušom
Osjećate li se ponekad pomalo drugačije od svojih vršnjaka?Volite li ples?Ili možda glazbu?Pišete li priče i pjesmice kao iz šale?Volite li,bolje rečeno,umjetnost?Onda je ovo pravo mjestašce za vas.Naš maleni,ali topli forum sadržava razne diskusije o umjetnosti,bilo kakvoj vrsti.
Imamo i biblioteku i kino,radionice,denvnike i RPG.
Imamo i sjajnu ekipu s kojom se uvijek možete dobro zabaviti te uklopiti.
No,osim toga,mi smo i feministički forum.Kada skupimo dosta članova,postati ćemo partner stranici za prava žena.Pomognite nam u tome,jer vašom registracijom bliže smo svome cilju.Hvala vam.

https://feminist.forumcroatian.com
https://feminist.forumcroatian.com

You are not connected. Please login or register

Prethodna tema Sljedeća tema Go down  Poruka [Stranica 1 / 1.]

1~Osvrtanje~  Empty ~Osvrtanje~ sri lis 12, 2011 6:17 pm

Warrior Soul

Warrior Soul
Prozirne duše
Prozirne duše
~Osvrtanje~

Otplivao sam još malo dalje da bih bi siguran da na putu do obale neću naleteti na stene, a zatim zaplivao ka ostrvu.


Zamasi su mu bili jednaki, postojani i snažni. Disao je duboko i nije se umarao. Ali, kao da nije ni napredovao. Stao je u jednom trenutku da vidi koliko još ima da pliva i shvatio da se pomerio jedva dva metra, uprkos svom tom zamahivanju rukama i nogama.

Iznenada, vetar je počeo da duva iz pravca otvorenog mora i visoki talasi obrazovaše se jako brzo. Jedan ga je poklopio sa leđa, uhvativši ga nespremnog i povukao ka dnu. Borio se, ali nije uspeo da ispliva ponovo. Nije imao dovoljno vazduha u plućima da dopliva do obale ispod površine vode, pogotovo sa strujama koje su ga odjednom vukle u šest različitih pravaca.

Uradio je jedino što je mogao, ali tek nakon što se skoro deset minuta opirao, dok mu nije postalo crveno pred očima:prepustio se. I postao deo mora....

2~Osvrtanje~  Empty Re: ~Osvrtanje~ čet lis 13, 2011 7:40 pm

Warrior Soul

Warrior Soul
Prozirne duše
Prozirne duše
***

-Šta je to?
-Čovek.
-Ne izgleda kao čovek.
-Ovo je poseban čovek.
-Poseban? Ljudi nisu posebni. Ljudi su od blata. Ljudi kradu. Ljudi su svi isti. Ti si me tako naučila.
-Ovaj je drugačiji.
-Zašto?
-Ovaj može da postane deo nas. Deo mora.
-Kako?
-To je njegova moć, posebna moć. Dugo je nisam videla. Nekada, znaš... Bilo je drugačije...

3~Osvrtanje~  Empty Re: ~Osvrtanje~ sub lis 15, 2011 8:37 pm

Warrior Soul

Warrior Soul
Prozirne duše
Prozirne duše
Plutao sam u tami.

Znao sam da je to u stvari voda, ledeno hladna, mokra, stalno nošena sa jednog na drugo mesto snažnim strujama, jer sam opet bio deo mora, opet, posle toliko vremena, ali nisam osećao ništa od toga. Ni hladnoću, ni vodu, ni struje. Nisam osećao ništa. Lebdeo sam u tami, gustoj, teškoj, a opet nekako prijatnoj. Ovde je vladao mir.

Savršeno mesto za odmor. Zatvoriš oči i zaspah.

4~Osvrtanje~  Empty Re: ~Osvrtanje~ pet stu 04, 2011 7:09 pm

Warrior Soul

Warrior Soul
Prozirne duše
Prozirne duše

-Šta to radi?

-Spava.

-Spava?

-To je nešto što ljudi rade noću.

-Ah... Šteta. Ovde je uvek noć. Zauvek će spavati.

-Neće. Probudićemo ga... Uskoro.

-Probuditi?

-Da. Kad ljudi ne spavaju, onda su budni.

-A šta su ove slike što mu prolaze kroz glavu?

-Sanja.

-Sanja?

-To je nešto što ljudi rade dok spavaju.



Voda se zatalasa i promeni svoj oblik. U senkama su se oblikovala dva crna oka, tamnija nego što bi senke ikada mogle da budu. Uskoro se pojavila i neka nijansa crvene oko ta dva oka, boja krvi. Kosa, moglo bi se reći.I more dobi lice devojčice.



-Znači, on će nam pomoći? Zbog svoje moći?

-Ne znam, Rea.



More se ponovo zatalasalo. Ovoga puta su se oblikovala dva tamnozelena oko sa zlatnim krugovima oko zenica i svetla, svetla kosa boje klasja.



-Nekada bi. Bila je to sveta dužnost onih poput njega. Ali, njegovog reda više nema. On je verovatno poslednji koji ima moć.

-Šta ćemo onda sa njim?



Rea se okrenula prema starijoj sestri.



-Probudićemo ga.



Starija devojka priđe mladiću. Dotakla ga je crhom prsta po obrazu i zašla u njegove snove na sekund.



-Talijane?-pozvala ga je.

-Hej, Talijane... Probudi se.

5~Osvrtanje~  Empty Re: ~Osvrtanje~ pet stu 04, 2011 7:17 pm

Warrior Soul

Warrior Soul
Prozirne duše
Prozirne duše
Neko je šetao kroz moje snove. Nisam znao kako to znam, ali sam osećao da je to tačno. Probao sam da uradim nešto povodom toga, ali nisam znao šta. Zato sam prestao da se opirem i pustio snove da mi iscure iz glave, da i oni postanu deo mora. Sanjao sam oca.
I baš kada je naišao najlepši deo sna, otac je majci prebacio ruku preko ramena i oboje su me ponosno gledali dok sam se spremao da skočim sa stene, neko me je pozvao.

-Talijane....

Glas je bio mekan, ali oštar.

-Hej, Talijane.... Probudi se...

Otvorio sam oči. Nisam video ništa. Oko mene je bila samo tama. A u toj tami... Dva zelena oka i blještavo plava kosa. Posegnuh i pokušah da dosegnem tu kosu, ali mi ruka prođe kroz nju, kao da je sačinjena od vode, jer od vode i jeste bila sačinjena.

-Budan si-osmehnuše se ka meni nevidljive usne. Morala je da ima usne jer sam je čuo da govori. A kako sam znao da se osmehuje? Nisam. Ali sam želeo da se osmehuje.

-Gde sam?- osvrnuh se oko sebe.

-Gde ti je i mesto.-rekoše nevidljive usne.
-Na dnu mora...-nečija ruka mi dotače obraz.
-Talijane... Koliko znaš o svojim moćima?

Sponsored content


Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]  Poruka [Stranica 1 / 1.]

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.